Kwalifikacje PRSES - szkolenie Poznań

Szkolenie PRSES w Poznaniu

Nawiązując do europejskiej normy: “Stalowe statyczne systemy składowania. Zastosowanie i utrzymanie urządzeń.” (PN-EN 15635) w każdym magazynie powinien być pracownik pełniący funkcję  PRSES — czyli osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo systemów składowania.  Europejska norma sugeruje wprost, że każdy użytkownik magazynu powinien wyznaczyć osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo urządzeń do składowania (PRSES), a nazwisko tej osoby powinno zostać niezwłocznie przekazane do wiadomości publicznej pozostałym pracownikom. Posiadanie w swoich szeregach odpowiednio przeszkolonego PRSES  znacznie poprawia bezpieczeństwo pracy w magazynie. Porządkuje także proces zgłaszania i reakcji na powstałe uszkodzenia.

Już w listopadzie, w Poznaniu odbędzie się pierwsze z cyklu szkolenie PRSES.
Serdecznie zapraszamy na szkolenie prowadzone przez wieloletnich praktyków.

Data: 18.11.2019
Miejsce: Poznań, Hotel Poznański
Czas trwania: 9:00 – 17:00
Zgłoszenia: lp.go1685241903lrad@1685241903ainel1685241903okzs1685241903
tel: +48 530 614 027 

Koszt szkolenia: 
Zgłoszenia do 5.11.2019 – 1190,00 PLN netto
Zgłoszenia od 6.11.2019 – 1300,00 PLN netto

Szkolenie PRSES Poznań, Toruń, Wrocław, Gdańsk

Dlaczego oferta Darlog jest wyjątkowa?

Nie jesteśmy firmą szkoleniową — jesteśmy wieloletnimi praktykami. Realizujemy kilkaset kontroli regałów rocznie. Sprzedajemy, montujemy i serwisujemy wyposażenie magazynowe. Zajmujemy się projektowaniem, planowaniem logistyki wewnątrz magazynowej. Wiemy, jak powinien funkcjonować poprawnie zarządzany magazyn. Z uwagi na realizowane kontrole wiemy dokładnie, jakie uszkodzenia zdarzają się najczęściej, dzięki czemu możemy zaproponować konkretne rozwiązania, by im zapobiegać. Realizując szkolenie z Darlog, mogą mieć Państwo pewność, że uzyskają praktyczną, konkretną wiedzę i już kolejnego dnia po szkoleniu, świeżo przeszkolony PRSES będzie wiedział dokładnie, co należy do jego nowych obowiązków i w jaki sposób ma je wypełniać. 

Szkolenie PRSES - Poznań Wrocław Gdańsk Toruń

Przebieg szkolenia:

Czas trwania: 9:00 – 17:00

  • Część I:
    – Powitanie uczestników, przedstawienie prelegentów
    – Informacje techniczne (urządzenia transportowe w magazynie, rodzaje i budowa regałów, statyka konstrukcji, składowanie towaru, rodzaje uszkodzeń, wytyczne poprawnie wykonywanych przeglądów, wytyczne dot. odbioru regałów.
  • Część II: Podstawa prawna, normy branżowe
  • Część III: Bezpieczeństwo w magazynie,
  • Część IV: Case study-przegląd ekspercki i co dalej?
  • Część V: Egzamin Sprawdzający

Prelegenci

DARIUSZ ADAMCZAK
Specjalista ds. systemów magazynowania i logistyki wewnątrzzakładowej

Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie projektowania magazynowych systemów składowania, poprawie bezpieczeństwa użytkowanych regałów oraz ich naprawie. Jest ekspertem w wykonywaniu kontroli i przeglądów regałów magazynowych. Posiada niemiecki certyfikat ukończenia szkolenia „Ausbildung zum Regalpruefer” oraz egzaminu przeprowadzonego przez Oehmann Arbeitssicherheit & Seminare w Hamburgu. Wykonał ponad 2000 projektów i koncepcji logistycznych, związanych z zagospodarowaniem przestrzeni magazynowej. Współpracował m.in. z takimi firmami jak: Amica SA, Electrolux, Danfoss, Philips, Sonoco, Cargill, Wabco, Raben, Good Foods, Farutex, Swedwood. W latach 1995-2009 był odpowiedzialny za rozwój regionalny działów intralogistyki
w firmach SSI Schaefer i Jungheinrich Polska. Stworzył firmę Darlog zajmującą się wykonywaniem eksperckich przeglądów regałów, ich serwisem oraz wyposażeniem magazynów. Jest współwłaścicielem firmy ROS Polska, która zajmuje się naprawą słupów regałowych bez zdejmowania palet – innowacyjną, licencjonowaną i opatentowaną metodą.

 

 


Mgr inż. BOGDAN CHARZYŃSKI
Specjalista ds. systemów magazynowania i logistyki wewnątrzzakładowej

Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej (spec. budowa maszyn), ukończył również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Logistyki. Z wyposażeniem magazynowym związany jest od 1993 r. Pracował między innymi w SSI Schaefer, META Regabau, BITO Polska. Jest specjalistą z zakresu projektowania wyposażenia magazynowego i logistyki wewnętrznej. Na co dzień zajmuje się opracowywaniem szczegółowych koncepcji przepływu towarów przez magazyn i doborem optymalnych rozwiązań podczas projektowania nowych hal magazynowych, a także usprawniania działania obiektów już istniejących. Prowadzi szkolenia z szeroko pojętej tematyki magazynowej:
z obsługi regałów magazynowych, wykonywania przeglądów, a także zarządzania zapasami.

 

Regulamin działu szkoleń

Formularz kontaktowy
close slider
Click or drag a file to this area to upload.