Regały paletowo-rzędowe. Projekt i montaż w Warszawie

W ostatnim czasie mieliśmy okazję odwiedzić Warszawę, gdzie zamontowaliśmy regały paletowo-rzędowe w nowo powstałej hali magazynowej naszego klienta. Realizacja poprzedzona wykonanym przez nas projektem, miała na celu umożliwienie składowania różnych jednostek ładunkowych, do czego wybrany typ regałów jest wręcz idealny. W rezultacie cała instalacja jest w stanie pomieścić aż 3611 palet.

Odpowiednie zabezpieczenie regałów to podstawa

Oprócz projektu i montażu regałów zadbaliśmy również o ich prawidłowe zabezpieczenie. W związku z czym, przy każdym słupie regałowym zamontowana została odbojnica czołowa AS 400mm, która bardzo dobrze radzi sobie z wszelkiego rodzaju uderzeniami, chociażby tymi spowodowanymi przez wózek widłowy.
Jesteśmy zdania, że lepiej zapobiegać niż naprawiać, choć i na to mamy rozwiązanie. Mowa oczywiście o oferowanej przez nas innowacyjnej metodzie ROS, dzięki której jesteśmy w stanie wyprostować uszkodzony słup, przy zachowaniu jego pierwotnej nośności, nawet w 30 min. Poza ochroną słupów, zadbaliśmy również o ściany samej hali, które niestety także są narażone na uszkodzenia, o czym większość osób odpowiedzialnych za magazyn zapomina. W tym przypadku wykorzystane zostały odbojnice z drewnianym wypełnieniem o wysokości 450 mm. Poniżej kilka zdjęć z tej realizacji.