Doradztwo logistyczne - Darlog

Doradztwo logistyczne - rozwiązujemy problemy, wyliczamy oszczędności

Korzystając z ponad 25-letniego doświadczenia naszych ekspertów i realizacji ponad 10.000 projektów nasi klienci mogą liczyć na generowanie oszczędności już na etapie planowania budowy hali magazynowej. Budowę magazynów najczęściej (błędnie) rozpoczyna się od postawienia hali magazynowej, zapominając zupełnie o projekcie logistycznym.

Odwrócenie kolejności może wygenerować ogromne oszczędności związane z budową hali (np. poprzez zmniejszenie jej powierzchni) oraz jej dalszą eksploatacją. Dlatego zanim wybudujesz halę magazynową, skorzystaj z naszego doświadczenia.

brama magazynowa

Najważniejsze korzyści z projektu i doradztwa logistycznego:

 • obniżenie kosztów budowy magazynu z wyposażeniem, przypadających na jednostkę paletową;
 • zoptymalizowanie bryły budynku do rzeczywistych potrzeb składowanych towarów;
 • określenia rzeczywistego przebiegu towaru przez magazyn i zidentyfikowanie niezbędnych czynności na magazynie;
 • określenie i przydzielenie konkretnych zadań operacyjnych pracownikom magazynowym;
 • wybór optymalnego systemu składowania towaru i jego transportu dla poprawienia wydajności systemu magazynowego;
 • odpowiednie dopasowanie systemów instalacyjnych budynku, tak aby nie kolidowały z wyposażeniem magazynowym;
 • wyeliminowanie błędów technicznych na etapie projektu budowlanego lub wykonawczego;
 • usprawnienie działalności.

 

Darlog- opracowanie koncepcji logistycznej

W ramach doradztwa logistycznego prowadzimy dogłębną analizę rzeczywistych potrzeb klienta, które zestawiamy z założeniami pozostałych zaangażowanych w inwestycję specjalistów, takich jak architekci, inwestorzy, deweloperzy, a następnie wykonujemy optymalizację projektu.

W swoich działaniach możemy pochwalić się bogatym portfolio realizacji. Klienci, którym w przeszłości doradzaliśmy często do nas wracają na etapie planowania kolejnych inwestycji co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że świadczymy usługi na najwyższym poziomie, a klienci są zadowoleni z korzyści jakie osiągnęli.

Zachęcamy do zapoznania się z podstroną Realizacje.

Jak pomagamy – zakres oferty

Optymalizacja projektu architektonicznego hal magazynowych

Niezwykle ważne jest by na etapie opracowywania projektu budowlanego czuwać nad kluczowymi założeniami projektowymi. Należy wypracować taki kompromis by elementy konstrukcyjne hali nie ograniczały ruchu wózków widłowych ani nie generowały strat w ilości planowanych miejsc paletowych.
Klienci, którzy planują budowę hali magazynowej mogą skorzystać z naszego doświadczenia na etapie przygotowywania koncepcji architektonicznej.
Optymalizujemy projekty hal wg założeń klienta w taki sposób, by przy zachowaniu zakładanej ilości miejsc paletowych zmniejszyć powierzchnię hali  lub proponujemy takie rozwiązania by na planowanej powierzchni hali zmieścić dodatkowe miejsca paletowe = generujemy realne oszczędności na etapie budowy i dalszej eksploatacji.

Projekt logistyczny

Jest to opracowywanie szczegółowej koncepcji funkcjonowania i organizacji magazynów wraz z zaprojektowaniem hali magazynowej (we współpracy z biurem architektonicznym). Może dotyczyć nowego (planowanego) jak i istniejącego obiektu.
Projekt logistyczny ma na celu w szerszym, czy też węższym zakresie określić sposób i formę funkcjonowania magazynu. Dzięki niemu możemy określić warunki techniczne i ilość towarów do zmagazynowania, określić kierunki przepływu towaru przez magazyn i czynności operacyjne wykonywane w czasie tego przepływu.

Można dobrać odpowiednie regały, wózki widłowe i optymalną ilość pracowników, tak aby magazyn funkcjonował sprawnie i funkcjonalnie, a wykorzystane systemy technologiczne były korzystne pod względem ekonomicznym i organizacyjnym. Dobre zaplanowanie stref magazynowania umożliwi wykonanie zoptymalizowanej bryły budynku i wygeneruje oszczędności na kosztach budowy, które to koszty są najbardziej kapitałochłonnym elementem w całym przedsięwzięciu.

Nie zawsze tanie systemy regałowe i najprostsze (tanie) wózki widłowe są najkorzystniejszym rozwiązaniem. Najczęściej niezoptymalizowana wielkość budynku magazynowego i złe zdiagnozowanie potrzeb magazynowych są największym kosztem przedsięwzięcia. Wykorzystanie właściwego systemu regałowego (nawet droższego) może spowodować zaoszczędzenie powierzchni magazynowej.

Aranżacja zagospodarowania powierzchni magazynowej

Doradzamy jak optymalnie wyposażyć posiadany obiekt magazynowy w regały i inne wyposażenie magazynowe. Ofertę tę, kierujemy do najemców powierzchni magazynowej, którzy chcą dostosować dostępną kubaturę hali do optymalnego jej wykorzystania. Zadowoleni z tej usługi będą także klienci, którzy zmieniają asortyment składowanych w hali towarów, lub którzy chcą reorganizować swój magazyn, aby zyskać dodatkowe miejsca paletowe i móc składować więcej towarów. Często też zmiana aranżacji ma służyć optymalizacji związanej z kompletacją towaru.

Doradztwo w wyborze wyposażenia magazynowego

Doradztwo w wyborze wyposażenia magazynowego – wózków widłowych, regałów magazynowych, przenośników rolkowych itp.
Jeżeli interesuje Państwa audyt ściśle określonej komórki działań logistyki magazynowej. Warto wtedy zwrócić się do nas o pomoc. Doradzimy w jaki sposób wyposażyć stanowiska robocze magazynierów, komisjonera itd. Podpowiemy, jakiego typu sprzęt umożliwi optymalnie wykorzystać dostępne zasoby.

Jako niezależny doradca pomagamy m.in. w optymalnym pod względem kosztów i/lub wydajności wyborze wózków widłowych.
Doradzamy również w wyborze dostawców sprzętu magazynowego – i przy podpisywaniu z nimi umów.

Audyt i doradztwo przy optymalizacji działań operacyjnych w istniejących magazynach

Klienci, którzy np. planują dokonać zmian w łańcuchu logistycznym hali mogą zlecić nam wykonanie audytu, analizy ścieżki obrotu towarami. Zidentyfikujemy i podpowiemy jak wyeliminować słabe punkty. Wskażemy jakie rozwiązania zastosować, by proces był jak najszybszy i przynosił jak najwięcej korzyści.

Konsultacje

Konsultacje przy opracowaniu założeń dla nowo budowanych magazynów.
Jest to oferta dla tych klientów, którzy nie są zainteresowani szczegółowym projektem logistycznym, ale chcą zasięgnąć opinii naszych ekspertów, co do kierunków opracowanych założeń.
Świadczymy szeroki wachlarz konsultacji m.in.:

 • założeń architektonicznych, związanych z budową hali magazynowej,
 • logistyki wewnątrzzakładowej,
 • wyposażenia magazynu.

Kompleksowa oferta dla magazynu. Działamy w całej Polsce!

Zainteresowała Cię nasza oferta? Napisz!
Skontaktujemy się z Tobą by omówić szczegóły!
Click or drag a file to this area to upload.
Formularz kontaktowy
close slider
Click or drag a file to this area to upload.