Praca zdalna w branży magazynowej, jak ją zorganizować?

W związku ze stale zwiększającą się ilością zakażeń COVID-19 może się zdarzyć tak, że by zadbać o bezpieczeństwo pracowników, będziemy zmuszeni oddelegować ich do świadczenia pracy zdalnie. W zależności od pełnionej przez pracownika funkcji praca zdalna może być bezproblemowa, jak np. praca zdalna w przypadku pracowników biurowych. Poza nadaniem odpowiednich dostępów i uprawnień nie przysparza to większych kłopotów. Właściwie z dnia na dzień pracownik może zacząć pracować z domu. Jednak są zawody, w których wyjście poza mury firmy zupełnie uniemożliwia świadczenie pracy. Nikt, póki co nie wymyślił, w jaki sposób murarz miałby kłaść tynki zdalnie czy też pracownik magazynu miałby kompletować i nadawać zamówienia.
Jednak izolacja, tak jak wspomnieliśmy, może być nieunikniona i prędzej czy później może dotyczyć każdego z nas, dlatego warto przeanalizować, co takiego mogliby robić pracownicy, którzy chorzy nie są, jednak zostało im zalecone pozostanie w domach.

Specjalistyczne szkolenia sposobem na produktywne zagospodarowanie czasu izolacji.

Gdy pracownik musi przez kilka dni pozostać w domu, a nie mamy dla niego zadań zastępczych, świetnym pomysłem okazują się szkolenia online. Kontakt z trenerem za pośrednictwem platform szkoleniowych właściwie niczym nie różni się od szkolenia realizowanego na żywo, a jest w 100% bezpieczne, nawet w czasach wysokiego ryzyka zarażenia COVID-19.

W naszej ofercie znajdą Państwo szkolenia zarówno dla pracowników niższego szczebla, jak i dla specjalistów, którzy w najbliższym czasie mieliby objąć funkcję osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo w magazynie (PRSES). Jesteśmy również otwarci na pomysły klientów. Nasze wszechstronne doświadczenie związane z magazynami sprawia, że jesteśmy w stanie opracować szkolenie niemal na każdy z możliwych tematów, o ile oczywiście pozostaniemy w ramach zagadnień bezpośrednio związanych z gospodarką magazynową.

Pod tym względem czas izolacji może być szansą na podniesienie kwalifikacji kadry, uporządkowanie procesów, zaplanowanie sposobów zwiększenia bezpieczeństwa pracy a co za tym idzie również uniknięcie kosztów związanych z naprawami uszkodzonych regałów (świadomy pracownik to bardziej odpowiedzialny pracownik).